Występ przed bydgoskim środowiskiem akademickim to kolejny sukces Orkiestry Campanella.
To było bodaj największe z dotychczasowych wyzwań przed jakimi stanęli najmłodsi członkowie Orkiestry Campanella. Z efektu mogą być naprawdę dumni. Ciężar tego koncertu pomogli im udźwignąć starsi i bardziej doświadczeni przyjaciele. Wspomnieć tu trzeba choćby przepiękną partię fortepianową z "Polskich dróg" w wykonaniu Magdaleny Filipskiej. Niesamowite wrażenia wzbudzał także wzruszający wokal obchodzącej akurat urodziny Blanki Szczęsnej w "Fields of Gold". Aplauz głównie kobiecej części publicznośći rozbrzmiewał z kolei po brawurowych solówkach akordeonowych Jana Duksa.
To wszystko i wiele więcej złożyło się na kolejny, bezapelacyjny sukces cekcyńskiej orkiestry pod niezawodnym kierownictwem artystycznym Anny, Magdaleny i Adama Filipskich. Uznanie profesjonalistów, którzy przybyli wtorkowego wieczoru do sali koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy to niezbity dowód fenomenu Orkiestry Campanella i potwierdzenie tego, że mimo ostatnich zmian w składzie nie schodzi ona poniżej swojego świetnego poziomu.
Tekst: Łukasz Zep
Obejrzyj cały koncert
Obejrzyj fragmenty koncertu
"Fields of Gold" - Gordon Matthew Sumner
"Hook" - suita - John Williams
"Libertango" - Astor Piazzolla
"Lily Was Here" - David Stewart & Candy Dulfer
"Polskie drogi" - Andrzej Kurylewicz
„Jesteśmy z Was bardzo dumni, wasza ciężka praca zaprocentowała!” na takie słowa czeka każdy, niezależnie od profesji, każdy, kto ciężko pracuje by wciąż stawać się lepszym w tym, co robi i co jest jego pasją. Taką pochwałę cekcyńscy orkiestranci otrzymali od swoich opiekunów Anny, Adama i Magdaleny Filipskich w miniony wtorek po koncercie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Z duszą na ramieniu młodzież wraz z opiekunami wyruszyła do Bydgoszczy we wtorkowe popołudnie. Orkiestrze zależało, by na bydgoskiej scenie dać z siebie wszystko i pokazać się profesjonalistom z jak najlepszej strony. W swoim repertuarze na ten szczególny koncert Orkiestra przygotowała takie utwory, jak: „Fields of Gold” Sting’a, „Lily Was Here” – przebój Davida Stewarta i Candy Dulfer, „Oblivion” i „Libertango” Astora Piazzolli, „Polskie drogi” Andrzeja Kurylewicza, „Hook” Johna Williamsa i „Flick-Flack” Alberta Vossena. Tego wieczoru za pulpitem dyrygenckim stanęli Magdalena i Adam Filipscy, którzy są także autorami aranżacji utworów. Podczas koncertu solistami byli: Magdalena Filipska – fortepian, Blanka Szczęsna – wokal, Jan Duks – akordeon, Michał Pękała – saksofon, Robert Jaśkiewicz – gitara, Krzysztof Duks – gitara.
Na bydgoskiej scenie swoje umiejętności zaprezentował również Chór Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej AM z Bydgoszczy pod kierownictwem Moniki Wilkiewicz oraz Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Inowrocławia pod batutą Grażyny Wolter-Kaźmierczak.
Tekst: Anna Wojnerowicz
Fot.: Łukasz Zep